آموزش وردپرس
خانه / كسب درآمد / تعریف تجارت الکترونیکی و کسب و کار اینترنتی

تعریف تجارت الکترونیکی و کسب و کار اینترنتی

تعریف تجارت الکترونیکی و کسب و کار اینترنتی بسیار مفصل بوده ولی بطور مختصر به توضیح این دو مفهوم در این قسمت میپردازیم تا درک بهتری از آن کسب کنید و سپس عبارت کسب درآمد اینترنتی را بررسی میکنیم تا با اطلاع از تفاوت این عبارات بتوانید مسیر صحیح درآمد زایی خود را انتخاب کنید.

tejarat-electronic

تجارت الکترونیک : راه و روش کسب و کار به صورت الکترونیکی و با استفاده از شبکه اینترنت میباشد . در این روش فرایند خرید و فروش یا تبادل اطلاعات ، محصولات و خدمات از طریق کامپیوتر و از طریق اینترنت صورت میگیرد . تجارت الکترونیک صرفا به معنای داشتن وبسایت نیست بلکه بسیار فراتر از آن است . برنامه های کاربردی فراوانی از جمله بانکداری ، خرید و فروش سهام ، حراجی ها و … در تجارت الکترونیک وجود دارند .

کسب و کار اینترنتی : کسب و کار اینترنتی تعریفی گسترده و عمیق از تجارت الکترونیک خواهد بود که نه تنها شامل خرید و فروش محصولات و خدمات میشود بلکه شامل ارائه خدمات به مشتریان ، آموزش الکترونیکی و مبادلات الکترونیکی میشود . به تعریف دیگر کسب و کار اینترنتی را کاربرد اینترنت و دیگر فناوری های اطلاعاتی برای حمایت از تجارت و بهبود کسب و کار دانست . کسب و کار اینترنتی مانند یک شغل بوده و باید روزانه زمان مشخصی صرف آن گردد . به نیروی کار و دانش فنی لازم نیاز دارد و از اصول حرفه ای کسب و کار بهره میبرد .

کسب درآمد اینترنتی : کسب درآمد از طریق اینترنت تنها استفاده از فرصتهای درآمد زایی در اینترنت میباشد . معمولا درآمد های کسب شده از این روش موقت بوده و میزان درآمد نیز  ثابت و قابل اتکا نبوده . در واقع فرد با انجام برخی خدمات رسانی ها یا پروژه ها میتواند از طریق اینترنت مبلغی را به عنوان درآمد کسب کند . کسب درآمد اینترنتی یک حرفه یا شغل نیست و تنها استفاده از فرصتهای درآمد زایی در اینترنت میباشد .

همچنین ببینید

کسب درآمد از شبکه های اجتماعی

حقیقت های کسب درآمد از شبکه های اجتماعی

با  پرطرفدار شدن  شبکه های اجتماعی و بودن حداقل یک نفر از هر خانواده در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *