آموزش وردپرس
خانه / بازاريابي / نقش تبلیغات و بازاریابی آنلاین در کسب و کار اینترنتی

نقش تبلیغات و بازاریابی آنلاین در کسب و کار اینترنتی

تبلیغات و بازاریابی آنلاین یک شغل و حرفه است و بسیاری از سایتهای بزرگ در اینترنت مدیر تبلیغاتی و بازاریاب اینترنتی دارند . به همین دلیل هرگز نباید اهمیت آن را نادیده گرفت . اگر شما با محدود بودن سرمایه اولیه روبرو هستید و نمیتوانید هزینه زیادی برای تبلیغات در اینترنت انجام دهید بایستی با شناختن شیوه ها و روشهای موثر تبلیغات آنلاین بهترین نتیجه را در کوتاه ترین زمان ممکن بگیرید . تمام افرادی که قصد راه اندازی و یا توسعه کسب و کار خود را داشته باشند بدون استثنا بخشی از برنامه های کاری خود را با بخش تبلیغات و بازاریابی اختصاص می دهند؛ چرا که لزوم تبلیغات برای موفقیت کسب و کار بر هیچکس پوشیده نیست.

تبلیغات و بازاریابی اینترنتی
تبلیغات و بازاریابی اینترنتی

تبلیغات اینترنتی، یک فعالیت استراتژیک است که می تواند یک کسب و کار اینترنتی را به بعضی از اهداف بازاریابی خود برساند در صورتی که بازاریابی هدف نهایی تبلیغات می باشد.بازاریابی اینترنتی را می توان در چهار مقوله کالا یا خدمات، روشهای ارائه خدمات ، قیمت گذاری، تبلیغات و اطلاع رسانی بررسی نمود.هدف نهایی بازاریابی، تولید کالا یا عرضه خدمتی است که قیمت و کیفیت و مشخصات آن مناسب و مورد قبول مشتریان احتمالی بوده ، نیازهای آشکار و پنهان آنان را برآورده ساخته و برای کسب و کار اینترنتی نیز رضایت مشتری ، شهرت ، سود و فروش بیشتر را به ارمغان بیاورد.

ناگفته مشخص است که بحث تبلیغات و بازاریابی اینترنتی چنان گسترده است که نیاز به نوشتن یک کتاب هزار صفحه ای دارد . از مهمترین بخش تبلیغات آنلاین آشنایی با مفاهیم و شیوه ها و تکنیک های تبلیغات و بازاریابی آنلاین و همچنین شناخت ابزارهای تبلیغاتی در فضای اینترنت است و باید نحوه اثر بخشی و کاربرد هر کدام نیز بررسی تا بهترین ابزار را جهت تبلیغات انتخاب کنید .

شما بایستی بعنوان یک علاقمند به کسب و کارهای اینترنتی با این دو مفهوم مهم آشنایی داشته باشید تا بتوانید بر رونق هر قسمت از کسب و کار خود از میان شیوه های مختلفی که برای که برای تبلیغات اینترنتی وجود دارد بهترین گزینه را انتخاب کنید . برای مثال شما قصد دارید یک بنر گرافیکی طراحی کنید . شما باید در طراحی این بنر تکنیک های موثر در جذب کاربر را به کار گیرید و در قسمت مهم کار سایت مناسبی را با توجه به مخاطبانس برای نمایش  بنر خود انتخاب کنید .

در ادامه محبوبترین شیوه های تبلیغات اینترنتی در ایران را برای شما آورده ایم

تبلیغات بنری: اگهی مستقیم در وبسایت ها – استفاده از شبکه های تبلیغاتی واسطه
ایمیل مارکتینگ : ارسال ایمیل تبلیغاتی – تبلیغ سایر سایت ها در ایمیل های خبرنامه
معرفی مستقیم : ذکر توضیحات کسب و کار در بخش مطالب سایت ها ، انجمن های گفت و گو، بخش نظرات سایت ها و وبلاگها و …
سایر موارد : سفارش آگهی در صفحه های شخصی پرمخاطب در شبکه های اجتماعی – ارسال پیام کوتاه

همچنین ببینید

1

معرفی پنج ابزار رایگان در بازاریابی اینترنتی

اگر مالک یا مدیر یک سایت هستید حتما از این ۵ ابزار استفاده کنید تا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *