آموزش وردپرس
خانه / كارآفريني / میزان سرمایه اولیه جهت راه اندازی کسب و کار اینترنتی

میزان سرمایه اولیه جهت راه اندازی کسب و کار اینترنتی

در حالت عامیانه در اینجا سرمایه اولیه میزان پول برای شروع کردن یک کسب و کار اینترنتی میباشد . با توجه به اینکه میزان سرمایه اولیه متناسب با طرح کسب و کار شما تعریف میشود نمیتوان حداقل مبلغ مورد نظر را برای شروع تخمین زد . شما باید در ابتدا طرحی که قصد پیاده کردن آن از طریق اینترنت را دارید بطور کامل و دقیق تهیه و بر روی کاغذ نوشته و سپس هزینه لازم برای اجرای طرح را محاسبه کنید و میزان سرمایه اولیه مورد نیاز را تخمین بزنید و ببینید که برای راه اندازی این نوع کسب و کار توانایی تامین نمودن هزینه های اجرای طرح را دارید یا خیر .

سرمایه اولیه
سرمایه اولیه

بسیارند کسب و کارهای اینترنتی که به دلیل عدم توانایی در تامین هزینه جاری خود تعطیل میشوند . اما همیشه به یاد داشته باشید طرحی که ناب باشد ارزش هزینه کردن دارد زیرا بعد از مدتی به درآمد زایی تبدیل خواهد شد و تا زمانی که رقیبان طرح شما را کپی برداری کنند شما سود خود را از آن طرح برده اید .شما برای شروع به کار و هزینه کردن بهتر است از افراد دارای تجربه کافی در این موضوع کمک بگیرید زیرا برنامه ریزی های مالی و کسب و کار نیاز به آشنایی با مباحث راه اندازی کسب و کار ، تبلیغات ، بازاریابی و … دارد . در این برنامه باید بحث بازدهی مالی را نیز مد نظر داشته باشید . شما باید مجسم کنید و در ذهن خود بدانید که چه میزان کسب و کار شما در یک بازه زمانی خاص بازگشت خواهد داشت  تا بتوانید به پشتوانه آن درآمد هزینه های جاری طرح خود را تامین کنید . برای درک بهتر این موضوع یک مثال در زیر آورده ایم

شما یک فروشگاه اینترنتی کارت شارژ راه اندازی کرده اید . برای مثال شما میدانید که از هر فروش کارت شارژ مثلا ۵۰ تومان برای شما خواهد بود . بعد در اینجا میدانید  فروش کارت شارژ به اعضاء خانواده ، دوستان ، فامیل و … ماهانه تقریبا ۵۰ هزار تومان میباشد که میتوانید این میزان درآمد را صرف تامین هزینه های جاری سایت و ارتقاء آن نمائید . و از طرفی طبق برنامه ریزی تبلیغاتی شما افزایش فروش ماهیانه سایت خود را حساب کرده اید و از آن در برنامه ریزی مالی خود استفاده خواهید نمود . شما بایستی در بازدهی مالی سایت خود به چندین نکته ای که در زیر آورده ایم توجه داشته باشید تا بتوانید سرمایه مالی بدست آمده را مدیریت و از آن در ارتقاء سایت و کسب سود استفاده نمائید .

راه اندازی کسب و کار بدون سرمایه اولیه
راه اندازی کسب و کار بدون سرمایه اولیه

۱- به دنبال درآمد بالا در کوتاه مدت نباشید . در کسب و کارهای اینترنتی نمیتوان ره صدساله را یک شبه پیمود .

۲- سعی کنید در تحمین درآمد ها همیشه حداقل درآمد را در نظر بگیرید . اگر تخمین درآمد شما بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان در ماه است بهتر است ۲۵۰ هزار تومان را در نظر بگیرید .

۳- در ابتدای هر ماه درآمد بدست آمده را بررسی کنید تا بتوانید علاوه بر بررسی میانگین درآمدی سایر عوامل دخیل در کسب درآمدتان را پیدا کنید .

۴- بهتر این است که در برنامه ریزی مالی خود در چند ماه اول میزان درآمد خود را صفر در نظر بگیرید . هر چه سطح انتظار و توقعات پایین تر باشد با قدرت بیشتری میتوان کار و سرمایه گذاری کرد .

۵- به طرح درآمد زایی خود منطقی نگاه کنید و رویا پردازی نداشته باشید .

۶- اگر قصد راه اندازی کسب و کاری را دارید که وجود دارد حتما وضعیت رقبای خود را بررسی کنید . مثلا اگر قصد راه اندازی فروشگاه اینترنتی مشابه بامیلو و دیجی کالا را دارید باید بدانید برای رسیدن به کسب درآمد بالا راه زیادی را در پیش دارید ولی هرگز نا امید نشوید .

۷- اگر سایت شما درآمدی ندارد نا امید نشوید و این به معنی این نیست که سایت شما هیچ وقت درآمدی نخواهد داشت . باید علت عدم درآمد زایی آن را پیدا کرده و به رفع کردن آن اقدام نمائید .

۸- از راه های مختلف درآمد بدست آورید . شاید طرح درآمد زایی سایت شما فروش محصولی خاص باشد . اما برای تامین هزینه های سایت باید از تمامی پتانسیل های سایت خود استفاده کنید . برای مثال در سایت خود تبلیغات جذب کنید یا با فروشند های کالا صحبت کنید تا اسپانسر شما شوند . راههای کسب درآمد جانبی بسیار زیاد و متنوع است . کافی است یاد بگیرید چگونه این فرصتها را پیدا کنید .

همچنین ببینید

کسب درآمد از شبکه های اجتماعی

حقیقت های کسب درآمد از شبکه های اجتماعی

با  پرطرفدار شدن  شبکه های اجتماعی و بودن حداقل یک نفر از هر خانواده در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *