آموزش وردپرس
خانه / سئو / پیج رنک گوگل چیست و چگونه آن را افزایش دهیم

پیج رنک گوگل چیست و چگونه آن را افزایش دهیم

گوگل برای تعیین اهمیت صفحات از پیج رنک page rank استفاده میکند . پیج رنک یکی از فاکتورهای اصلی برای رتبه بندی نتایج گوگل میباشد . هر چه پیج رنک صفحه بالاتر باشد آن صفحه در جستجوی کاربران در اولویت نمایش قرار میگیرند . تئوری مدیران شرکت گوگل این بوده که صفحاتی که ورودی زیادی دارند مهمتر و با اهمیت تر هستند . الگوریتم گوگل هر لینک ورودی را به عنوان یک رای مثبت برای سایت در نظر میگیرد . میزان تاثیر یک لینک ورودی به پیج رنک شما به عوامل مختلفی بستگی دارد که به شرح ذیل است :

پیج رنک گوگل
پیج رنک گوگل

  • پیج رنک صفحه ای که به صفحه شما لینک داده است
  • تعداد صفحات لینک شده در آن
  • نو فالو نبودن لینکهای داده شده با صفحه شما

همانگونه که گفته شده پیج رنک بالا عامل موثری در جهت بالا بردن رتبه سایت در نتایج جستجو میباشد . پیج رنک که عددی بین ۰ تا ۱۰ میباشد هر چه این عدد بالاتر و به ده نزدیکتر باشد میزان اعتبار و محبوبیت است شما از دید کاربران و بازدید کنندگان بیشتر خواهد بود . که این مورد تاثیر به سزایی در جذب تبلیغات در سایت خواهد داشت . برای بررسی و دیدن پیج رنک یک سایت شما میتوانید از سایتهای رایگانی که برای این منظور طراحی شده اند استفاده نمائید .برای نمونه سایت مالتی پیج رنک چکر فارسی

 

PageRank با استفاده از اشتراک گرفتن تمامی لینک های ورودی به سایت شما و تعداد لینک های داخلی ، دفعات بروز رسانی محتوای سایت یا وبلاگ و چند پارامتر دیگر محاسبه می شود .همانطور که در بالا گفتیم رتبه PageRank صفحه ای که به شما لینک داده هم در بالا بردن رتبه سایت شما موثر است . بعلاوه تعداد لینک های خارجی که در صفحه مبدا وجود دارد نیز در رتبه سایت مقصد تاثیر دارد . بطور عمومی ۸۵% از رتبه سایت مبدا همراه با لینک به سایت مقصد ارسال می شود .

سوالی پرسیده بودند اکه تفاوت رتبه های پیج رنک چقدر است و مثلا رتبه ۴ با ۵ چقدر تفاوت دارد ؟ چیزی که معلوم است اینکه اعداد گوگل در پیج رنک فقط یک عدد ثابت نیستند و نشان دهنده یه بازه عددی هستند . بنابر این تمام پیج رنک های ۵ نیز با هم مساوی نیستند.

همچنین ببینید

جریمه سایت توسط گوگل

پنالتی شدن سایت در گوگل به چه دلیل است

پنالتی شدن سایت شما در گوگل دلایل مختلفی دارید . این مورد جزء نبایدهایی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *