آموزش وردپرس
خانه / كسب درآمد / چگونه از نوشتن مقالات کسب درآمد داشته باشیم

چگونه از نوشتن مقالات کسب درآمد داشته باشیم

خیلی از دوستان سوال کرده بودند چگونه باید یک مقاله رو شروع و اون رو به پایان ببرند و یا اینکه چطور یک موضوع رو شروع کنند و در مورد اون بنویسند و راه نوشتن یک مقاله خوب برای کسب درآمد داشتن از اون چیه و …

قطعا دوستان میدونند که مقالات کپی شده از سایتهای دیگر واقعا جوابگو نیست و باید فکر کرد و مقالات نو و دسته اول نوشت . اگه شما قصد دارید یک وبلاگ و یا وبسایت راه اندازی کنید و از اون کسب درآمد نیز داشته باشید مطمئن باشید با کپی کردن مقالات از این سایت و اون سایت راه به جایی نمی برید . در دنیایی که نوشتن یکی از راههای کسب درآمد شده و بعضی افراد از اون بعنوان شغل اول استفاده میکنند و یا کار نیمه وقت آنهاست دیگه نمیشه کپی برداری کرد و اون وقت جزء نویسندگان خوب بود و طرفداران خاص خود را داشت .

در این مقاله مراحلی گفته میشه که با بکار گرفتن آنها شما میتوانید به نوشتن مقالات زیاد برای سایت و وبلاگ خود فکر کنید و از نوشتن آنها در آمد کافی نیز داشته باشید.

کسب درآمد از نوشتن
کسب درآمد از نوشتن

آنچه که برای نوشتن نیاز دارید :

  • قلم و کاغذ برای لیست کردن موضوعاتی که فکر میکنید توانایی نوشتن در مورد آنها را دارید
  • خواندن مقالات و کتابهایی که دوست دارید در مورد موضوعات آنها بیشتر بدانید
  • استفاده از اینترنت و جستجو در مورد علائق خود

 

در مرحله اول شما باید علاقمندی و سرگرمی های خود را لیست کنید تا جهت حرکت کردن شما مشخص گردد . بعد از اینکه لیست شما تکمیل شد و مثلا ۶ مورد از علائق خود را در لیست آوردید یک نگاه به آن بیندازید و ببیند به کدام یک بیشتر علاقه دارید . برای مثال شما به پرورش حیوانات خانگی علاقه دارید نتیجه این است که شما از تحقیق در مورد این موضوع بدتان نمی آید .مطمئن باشید نوشتن در مورد مطلبی که به آن علاقه دارید برای شما آسان خواهد بود . اگر آنچه را که مینویسید برای خود شما جذاب باشد به طور یقین برای خواننده نیز جذاب خواهد بود . یک حساب ساده است … اگر شما قرار باشد موضوعی را به خواننده مطلب آموزش دهید باید خودتان در مورد آن موضوع بدانید و بر روی آن تسلط داشته باشید . پس شما نیاز دارید که بیشتر بدانید و باید بیشتر تحقیق کنید .

در مرحله دوم کار شما بایستی مطلب جمع آوری کنید و در مورد آن تحقیق کنید . بایستی در مجلات ، روزنامه ها ، کتابها و حتی موتورهای جستجوگر اینترنت در مورد موضوع مورد علاقه خود جستجو کرده و راجع به آن موضوع تحقیق کنید . برای مثال اگر قصد دارید مانند مثال بالا در مورد حیوانات خانگی مطلب بنویسید شما میتوانید یک موضوع جالب در مورد شرایط لازم برای تخم گذاری و جوجه شدن تخم در پرنده X مطلب بنویسید . اگر شما بخواهید در مورد این موضوع مطلب بنویسید پس نیاز است در چند منبع به دنبال این موضوع باشید و بهترین مطالب را جمع آوری کنید . قطعا وقتی یک مطلب عالی بنویسید شما اعتماد به نفس لازم را برای نوشتن مقالات بعدی پیدا خواهید کرد .

دوباره نویسی کردن یکی از کارهایی است که میتواند مشکل کپی رایت را نیز حل کند . به این صورت که وقتی شما قصد دارید که مطلب بنویسید مطمئنا این مطلب قبلا توسط شخص دیگری نوشته شده مگر در موارد خاص که بسیار به ندرت پیش می اید . خوب حالا کاری که باقی میمونه این هست که شما اون مطلب را از زبان خودتان بازگو کنید . شما باید چند مقاله در مورد آن موضوع خاص که قصد نگارش آن را دارید کنار هم قرار دهید و از هر قسمت با زبان خودتان مطلب بنویسید . هر قسمتی که فکر میکنید کامل تر است را در کنار هم قرار داده و حتما از زبان خودتان بنویسید نه اینکه عین مطلب را کپی کنید . چکیده هر مقاله را در با چکیده مقاله دیگر پیوند بزنید . سعی کنید آخرین اطلاعات و اخبار در مورد آن موضوع را بنویسید و از کتاب های معتبر هم مطلبی به موضوع مورد بحث بیفزایید . با این کار مقاله شما یک مقاله کامل میگردد و برای خواننده ارزش افزوده دارد و با این کار به بالا بردن سطح اطلاعات نیز کمک میکنید . اگر بعد از نوشتن مقاله منابع خود را نیز در زیر آن ذکر کنید ارزش مقاله خود را دو چندان کرده اید .

نکته پایانی :

باید به اندازه کافی در مورد موضوعات مورد علاقه خود مطلب بنویسید. هر چه بیشتر بنویسید تجربه و توانایی شما در نوشتن بیشتر می شود و جذابیت مطالب شما نیز بیشتر خواهد شد . تعداد مقالات بالا شانس درآمد زایی شما را افزایش خواهد داد و همینطور شما در مورد آن موضوع بعنوان یک کارشناس در اینترنت شناخته خواهید شد .

همچنین ببینید

کسب درآمد از شبکه های اجتماعی

حقیقت های کسب درآمد از شبکه های اجتماعی

با  پرطرفدار شدن  شبکه های اجتماعی و بودن حداقل یک نفر از هر خانواده در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *