آموزش وردپرس
خانه / كسب درآمد / کسب درآمد از اینترنت با خرید و فروش دامنه

کسب درآمد از اینترنت با خرید و فروش دامنه

روشهای فراوانی در اینترنت برای کسب درآمد وجود دارد که با استفاده از آنها میتواند درآمد مناسبی از اینترنت داشت . برخی از این روشها رایگان است و برخی هم نیاز به سرمایه دارد . روشهایی که نیاز به سرمایه دارد به دو دسته تقسیم میشود . روشهایی که به سرمایه اندک نیاز دارد و روشهایی که به سرمایه های بالا نیاز دارد . در این مقاله به معرفی یکی از روشهایی که به سرمایه اندک برای راه اندازی نیاز دارد خواهیم پرداخت . شما این کار را با سرمایه ای در حدود ۲۰ هزار تومان میتوانید راه اندازی کنید . این روش کسب درآمد در اینترنت خرید و فروش دامنه است . 

خرید و فروش دامنه
خرید و فروش دامنه

دامنه هویت سایت است و بدون آن نمیتوان سایت داشت . به همین دلیل صاحبان سایتها به دامنه های با معنی و زیبا و اثر بخش نیاز دارند . مشکلی که در این میان وجود دارد پیدا کردن نام دامنه دلخواه برای آنها بسیار سخت است . شما میتواند با ثبت نام چند دامنه با موضوعات مختلف و کلمات کاربردی به کمک این گونه افراد بیایید . به این صورت که در روش اول چند نام دامنه در زمینه های مختلف ثبت میکنید و به کسانی که به دنبال دامنه های با معنی خاصی هستند با قیمت مناسب میفروشید . برای نمونه برای راه اندازی یک سایت بازی کلمات زیر میتواند برای نام دامنه مناسب باشد .

Bazikade.ir

Bazidooni.ir

Bazhiha.ir

و خیلی نمونه دیگر شبیه اینها به میتواند به ذهن پویای شما بیاید. در کشورهای خارجی این کار یک شغل بسیار پرسود است و خیلی ها از این راه درآمدهای بسیار بالایی دارند .

در کشور خودمان شما میتوانید یک دامنه ir را با قیمت حدود ۵۰۰۰ تومان برای یک سال ثبت نمایید و آن را با قیمت بالاتری برای فروش قرار دهید .

برای مثال در خیلی از سایتهای خرید و فروش دامنه قیمتهای بالایی را میبینید که مالکین دامنه آن را با قیمت حدود ۵۰۰۰ هزار تومان خریداری کرده اند و با قیمت بسیار بالایی برای فروش قیمت گذاری کرده اند که نمونه های آنها را در عکس زیر مشاهده میکنید .

خرید و فروش دامنه
خرید و فروش دامنه

روش دومی که میتوان برای خرید و فروش دامنه از آن استفاده کرد خرید دامنه های آزاد شده است . یعنی دامنه هایی که قبلا برای سایتی استفاده میشده و در حال حاضر دارای کسب پیج رنک مناسبی است را خریداری کنید . متقاضیان این دامنه های هم فراوان بوده و قیمتهای مناسبی هم برای دامنه های رنک دار سایت یا وبلاگ پرداخت میکنند .

خوب احتمالا این سوال برای شما پیش می آید که چگونه این سایتها را پیدا کنید . نگران نباشید سایت سودآور در ادامه بهترین ابزارهای وب برای پیدا کردن نام دامنه های آزاد شده را به شما معرفی میکند .

۱-Domainr:

در سال‌های اخیر پیدا کردن یک نام دامنه‌ خوب با پسوندهای معروفی مثل com. و net. دشوار شده است. Domainr یک ابزار وب است که به شما در جست‌جوی پسوند دامنه‌های ناشناخته‌تر که دامنه‌هایی مانند last.fm و del.icio.us را متمایز کرده‌اند کمک می‌کند. اگرچه نتایج جست‌جو شامل دامنه‌های سطح بالای معروف هم می‌شود اگر دامنه‌ی خوبی در دسترس باشد.

۲-Dot-o-mator:

این ابزار وب نام‌های دامنه را بر اساس  چند کلیدواژه مثلاً یک کلمه‌ی آغازی و یک کلمه‌ی پایانی  انتخاب می‌کند. یک راه دیگر استفاده از این ابزار انتخاب یک رده (موضوع) برای کلیدواژه‌ی آغازی و یک رده برای کلیدواژه‌ی پایانی است. این ابزار دست کم برای ایده گرفتن در مورد نام سایت مفید است. این سایت یک ابزار تولید نام دامنه‌ وب ۲ هم دارد که نام‌های بی‌مزه‌ای که احتمالاً در فضای سایت‌های تعاملی و اجتماعی وب دویی مطلوبیت دارند می‌سازد.

۳-Bust A Name:

این ابزار دامنه‌یاب از داده‌های زبانی برای جست‌جوی دامنه‌ها استفاده می‌کند.  شما می‌توانید نتایج جست‌جوی خود را مدیریت/سازمان‌دهی کنید یا برای استفاده‌ی بعدی ذخیره کنید. Bust A Name یک لیست لغات دارد که کلمه‌هایی مشابه عبارت جست‌جوی خودتان را به شما پیش‌نهاد می‌کند. نتایج را می‌توانید در فولدرهایی سازمان‌دهی کنید. دامنه‌های پیش‌نهادی را می‌توانید به ترتیب کیفیت (خوش‌خوانی) و طول نیز ببینید.

۴-Domain Tools:

مجموعه‌ای از موتورهای جستجوی نام دامنه است که به شما در به دست آورن اطلاعات درباره‌ی نام دامنه‌ها کمک می‌کند. این سایت یک جست‌جوی whois دارد که سوابق ثبت یک دامنه را بر می‌گرداند؛ و یک جستجوی whois معکوس که با گرفتن نام یک فرد یا مؤسسه اطلاعات دامنه‌هایی را که او ثبت کرده ارایه می‌دهد. این سایت نام دامنه‌های مشابه را به شما پیشنهاد می‌کند، و نشان می‌دهد برای هر نام دامنه‌ای کدام پسوندها (TLDها) آزادند و کدام نام دامنه‌ها به معرض فروش گذاشته شده‌اند.

۵-Domize:

یک موتور جست‌جوی سریع مبتنی بر آژاکس است که برای چک کردن سریع در دسترس بودن دامنه‌ها می‌توانید از آن استفاده کنید. Domize یک ویجت هم دارد که با نصب آن روی وب‌سایت‌تان، یک موتور جستجوی دامنه در اختیار بازدیدکنندگان‌تان می‌گذارید.

۶-squurl:

این هم یک موتور جستجوی دامنه‌ی سریع آژاکسی است که پیش‌نهادهایش می‌تواند برای یافتن دامنه‌های شبیه آن‌چه جستجو کرده‌اید کمک می‌کند.

در حال حاضر سایتهای زیادی برای خرید و فروش دامنه فعال هستند که نمونه های ایرانی این سایتها به شرح ذیل است . شما میتوانید دامنه های که مالک آن هستید را در سایتهای زیر یا سایتهای مشابه برای فروش قرار دهید .

domainsara.com

pars.co

rond.ir

site-sell.ir

همچنین ببینید

کسب درآمد از شبکه های اجتماعی

حقیقت های کسب درآمد از شبکه های اجتماعی

با  پرطرفدار شدن  شبکه های اجتماعی و بودن حداقل یک نفر از هر خانواده در …

۳ دیدگاه

  1. ممنوووووووووووون از مطالب مفیدتووووووووووووون…عالی بووود

  2. بسیار ممنون از این مطلب مفیدتووووون

  3. سلام خسته نباشید من میخواستم متو راهنمایی کنین که جطور از فیسبوکم که خیلی عضو دارهکسب درامد کنم همه چیز رو تیوری میدونم اما نمیدونم از کجا و چه جوری شروع کنم ؟چطوری تبلیغات بنری بزنم ؟ کدهای کوتاه مدت ؟چطوری جذب تبلیغات ؟چطوری خوذم سایت بسازم ؟ لطفا راهنمایی کنین .ممنونم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *