آموزش وردپرس
خانه / ابزار وبمستر / موارد مهم و سه ابزار مناسب برای انتخاب نام دامنه

موارد مهم و سه ابزار مناسب برای انتخاب نام دامنه

دوستان سوالات زیادی داشتند در رابطه با اینکه نام دامنه مناسب برای ثبت وجود ندارد و همه دامنه ها ثبت گردیده و چگونه میتوانند یک نام دامنه مناسب برای سایت خود پیدا کنند . همانگونه که میدانید ابتدا شما باید ایده یک سایت را در ذهن خود پرورش دهید و بعد از آن نام دامنه مناسب با آن ایده برای سایت خود انتخاب کنید  . پس پیدا کردن نام دامنه اولین قدم مهم پس از پرداختن به ایده طراحی یک سایت خواهد بود . توجه داشته باشید که نام دامنه در آینده به برند سایت شما تبدیل خوهد شد و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود . 

قبلا از این که برای سایت خود دامنه در نظر بگیرید پیشنهاد میکنم حتما این نوشته را مطالعه بفرمایید زیرا نکات مهم و ضروری در آن نهفته میباشد . 

انتخاب نام مناسب برای دامنه
انتخاب نام مناسب برای دامنه

۱) سعی کنید تا میتوانید نامی کوتاه برای سایت خود در نظر بگیرید و نامهای طولانی برای سایت خود در نظر نگیرید . اولین مزیت کوتاه بودن نام سایت این است که در ذهن ها باقی خواهد ماند .

۲) نام دامنه بایستی تلفظ آسان داشته باشد . یعنی ساده و صریح باشد . اگر تلفظ نام دامنه آسان باشد قطعا به ذهن سپاری آن نیز آسان تر خواهد بود . 

۳) تا جایی امکان دارد از کلمات دری و پشتو در نام دامنه استفاده نکنید و از معادل انگلیسی آن بهره بگیرید.این کار دلایل زیادی دارد یکی از ساده ترن دلایل آن این است که نام دامین همانند کلمه ای کلیدی برای سایت شما می باشد.

۴) در نام دامنه فقط میتوانید از حروف انگلیسی،خط تیره و اعداد استفاده کنید که بهتر است از خط تیره نیز بهره نگیرید.

۵) تا جایی که امکان دارد از کلماتی که به “ه” ختم میشوند یا در آنها حرف “او” استفاده شده برای نام دامنه خود استفاده نکنید. چون کاربر ممکن است دقیقا نام دامنه را به خاطر نداشته باشد و به طور مثال اگر نام دامنه شما saveh است save وارد کند و یا اینکه نام دامنه شما barun است و کاربر baroon وارد میکند.این برای کلمات فارسی بود اما در استفاده از واژه های انگلیسی هم از کلماتی که در آنها از Th استفاده شده و یا به e ختم شده اند تا انجا که مغزتان میتواند نام بهتری را انتخاب کند استفاده نکنید.

۶) از کلماتی استفاده کنید که تایپ آن ساده باشد و کاربر دچار غلط تایپی نشود.

خوب در ادامه چند سایت را خدمت شما معرفی میکنیم که میتوانید از خدمات آن در جهت انتخاب نام مناسب برای سایت خود استفاده کنید .

سایت زیر به شما ایده می دهد که چه دامنه های مشابه نامی که جستجو می کنید آزاد هستند. در این سایت از تکنیکهای اجاکس استفاده شده و کارکردن با آن بسیار ساده است.

آدرس سایت : http://www.domainsbot.com

BustAName به شما کمک می کند تا بهترین نام را با استفاده از ترکیب کلمات و کلمات هم معنی  پیدا کنید . در این سایت شما کلمات مورد نظر خود را که می خواهید در نام دامنه شما به کار برود را وارد میکنید و منتظر پیشنهادات سایت می شوید .

آدرس سایت : http://www.bustaname.com

بعد از ورود به این سایت و جستجوی نام مناسب برای سایتتان اگر نام دامنه شما گرفته شده باشد پیشنهادهای جدید و زیادی برای انتخاب نام دامنه به شما می دهد .

آدرس سایت : http://www.namemesh.com

سایتهای از این دسته در اینترنت زیاد هستند که میتوانند به عنوان یک ابزار مناسب برای انتخاب یک نام دامنه به کمک شما بیایند که ما در اینجا به چند نمونه عالی آن اشاره کردیم . امیدواریم از خواندن این مطلب بهره کافی را گرفته باشید .

همچنین ببینید

1

معرفی پنج ابزار رایگان در بازاریابی اینترنتی

اگر مالک یا مدیر یک سایت هستید حتما از این ۵ ابزار استفاده کنید تا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *